Under 16

Program for Teencamp 2018 – What’s in it for me??

Søndag d. 1/7
13-14.30 Ankomst deltagerne (Henvend jer i informationen for at få en plads)
15.00 Fællessamling: “What’s in it for me?”
16.30 Gudstjeneste: “Gaveregn”
18.00 Aftensmad på gaderne.
19.00 Street Fight!
21.00 Café – Vaffelræs, Lederquiz, Speed-chatting
00.30 Ro på pladsen

Mandag d. 2/7
9.10 Bøn på gaden
9.30 Møde: ”Legerum” v. Peter Rahbek
10.30 Post bibeltime (Første samling 16+)
12.00 Frokost
13.00 Seminar
14.30 Overlevelsesløb – Bivuak, fang en fisk, minestryger, blindefange, risbåde mm.
18.00 Aftensmad på gaderne
19.30 Aftenmøde: “Ka’ selv vil selv” v.Landsleder i IMU Niels H. Mortensen.
21.00 Café – Konkurrenceaften, vaffelmarathon,
00.30 Ro på pladsen

Tirsdag d. 3/7 Tilbuddenes døgn.
9.10 Bøn på gaden
9.30 Intro til Tilbuddenes døgn: Crazy day!!!!
(Whats in it? (Smadre ting…) Te selskab, British bulldog, Just Dance, Den store bagedyst, Curling, Kigge på fugle, Træk gulerødder)
Frokost
(Envejs madkrig, Fodbold med træningsbold, Kludermor, Flag-football, Ta’ chancen, Body combat, Tillidsøvelse, Bodybowling, Lav slim, Kapsejlads, Vandkamp, Råbekor, I skov med BS, Jæger Træning, Bibelstudie, Kan det grilles kan de spises, Grill en præst(estuderende)
18.00 Aftensmad på gaderne
(Kæmpe-sæbebobler, Nynne en sang med høretelefoner)
19.30 Vidnesbyrd: “Se, hvad jeg har fået :-)!”
( Stratego, Sumofight, Lancier, Pigesladder, Mandehørm, BibelHØJTlæsning, Kongespil, Hint, tomat-smadring, Battle, Nytårsaften, Bål med snobrød, tegn & gæt (med fakler eller stjernekastere), Pyro bold, Sodavandssmagning, Cross fit, Juleaften – Pynte og danse om juletræ, Ris’a’lamande, Læg arm, Pakkeleg, Popcorn over bål, Fastelavn, Limbo, Den store toast dyst (toast som præmie), Cupcake i mikroovn, Lakridssnørre konkurrence, Dive in it (morgendukkert), Banke bøf)
05.00 … Snork…

Onsdag d. 4/7
Formiddag: Sove…
12.00 Frokost
13.00 Møde: “Pligtpakke” v. Thomas Kingo
14.00 Post bibeltime
15.00 Brætspil i caféen
18.00 Aftensmad på gaderne
19.30 Aftenmøde: “Gaven til den som har alt!” v. Ole Kjærgaard Madsen
21.00 Café – Klipfiskerne, Open Mic,
00.30 Ro på pladsen

Torsdag d. 5/7
9.10 Bøn på gaden
9.30 Formiddagsmøde: “Flere gaver” v. Filip Fyhn
10.30 Post bible time (16+)
12.00 Ledermøde og frokost
13.00 Seminar ?
14.30 Rundbold
15.30 Rekorddag (Rekordbog)
17.30 TC traditionsrige fællesspisning
19.30 Aftenmøde: “Bløde pakker” – Ole Kjærgaard Madsen
20.30 Lovsangs- vidneaften
22.30 Café – Bingo-Banko, Mads og Monopolet
01:00 Ro på pladsen

Fredag 6/7
9.10 Bøn på gaden
9.30 Formiddagsmøde: “Lego” v. Filip Fyhn
10.30 Post bibletimer
11.00 Oprydning af pladsen
13.00 Den traditionsrige fodboldfinale
14.30 Afslutningsmøde: “Gavebord” v. Peter Rahbek
15.00 Farvel